Jest zimno i mroźno, ale doczekaliśmy kolejnej niedzieli. Zaczynamy przegląd wydarzeń z kończącego się tygodnia.

Czytaj pozostałe felietony
Obserwuj nas także tutaj:

Zaczynamy, bo trzeba się rozgrzać. Zima za pasem, ogrzewanie drogie, trzeba więc narzucić tempo żeby zrobiło nam się cieplej.

To będzie szybki przegląd – mam wrażenie że tydzień przemknął mi szybciej niż minął faktycznie.

Poniedziałek zaczął się dość intensywnie, od porannego dachowania samochodu osobowego w Szadku. I jeśli macie powody do nielubienia tego dnia tygodnia, to kierująca tym autem ma ich znacznie od Was więcej. Nie dość że jej auto wywróciło się jak kot na grzbiet, to zamiast drapania po brzuszku właścicielka dostała jeszcze mandat od panów policjantów.

Pozostając przy klimatach drogowych i poruszania się po takowych, remonty w dwóch rejonach trochę zmieniły dynamikę ruchu w mieście. Albo przynajmniej tych wyjeżdżających/wjeżdżających do miasta. Albo mieszkańców tamtych rejonów. W każdym razie, były zmiany.
Na Złotą wróciły autobusy MPK, natomiast skrzyżowanie Jodłowej i Borowej zostało wyłączone na dwa dni z ruchu. Objazdy do objazdów, czyli to co wszyscy lubimy najbardziej!

W czwartek też rozpoczęła się budowa tężni solankowej w miejskim parku. Po wielu miesiącach w końcu pojawiły się fundamenty powstającej instalacji.

Piątek, cudowny Black Friday, Czarny Piątek. Jeśli nie wydaliście wszystkich ciężko zarobionych pieniędzy na często nieistniejące przeceny, to dojechaliście do soboty.

A w sobotę… Imieniny Katarzyny i Dzień Kolejarza. Karsznickie obchody 90-lecia ichniejszego osiedla. Działo się!

I cyk, niedziela. Prawda, że poszło szybko? Ale to dobrze. Niedziela jest tym dniem, przynajmniej dla mnie, gdzie mogę chwilę odsapnąć. Czego i Wam życzę.

Więc jeśli czytacie ten tekst rano, to gratuluję wytrwałości. Jeśli udało Wam się wstać rano w niedzielę… Może nawet kiedy jeszcze jest ciemno… szacunek! Że Wam się chciało, kiedy nie musieliście – no i że poświęciliście chwilę żeby tu zajrzeć.

Zapraszam też za tydzień… to będzie pierwszy grudniowy przegląd! Szybko zleciało. No to co. Kawa? Kawa! I do zobaczenia za tydzień.

Redakcja przypomina: opublikowane teksty prezentują wyłącznie poglądy ich Autorek i Autorów, nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Tak samo jak opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.

Obserwuj nas: