Wniosek złożony w ubiegłym roku będzie już niebawem realizowany w Zduńskiej Woli w ramach Zielonego Budżetu.

Obserwuj nas:

Zazielenienie terenu wokół Kępiny, od strony ulicy Głównej, to idea projektu „Zielone wrota Kępiny” złożonego do Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli na rok 2024 (więcej o samym budżecie oraz o tym projekcie przeczytać można tutaj).

Już w najbliższym czasie zostanie posadzonych 35 drzew, między innymi platanów klonolistnych, jarząbów szwedzkich i wierzby płaczącej. Oprócz tego zaplanowano nasadzenie 168 sztuk krzewów. Będą to: dereń biały oraz jałowce i kosodrzewina. Ma być także założona łąka kwietna o powierzchni 580 mkw. Pojawią się też dodatkowe ławki parkowe i stojak na rowery.

Nowa roślinność zostanie posadzona na wysepkach parkingu. Dosadzone zostaną też krzewy i drzewa przy ulicy Głównej.

Chodzi o stworzenie zielonego tunelu poprzez dosadzenie drzew i krzewów wzdłuż istniejącego chodnika prowadzącego z parkingu do zbiornika oraz ustawieniu przy nim ławek i koszy parkowych. Do zagospodarowania terenu należy również stworzenie naturalnej wieloletniej łąki kwietnej na obszarze o powierzchni 580 mkw. pomiędzy parkingiem, chodnikiem a ścieżką wzdłuż lasu.

Urządzeniem zielonego terenu zajmie się firma Usługi Transportowo – Komunalne Beata Kamola. Została wyłoniona w przetargu, a cena za jaką wykona zlecenie to 95 tys. zł.

Realizacja zadania, jak sugeruje Urząd Miasta, ma potrwać około 3 miesięcy.

zdjęcia: UM Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: