Pojazd zastąpi najbardziej wysłużony w szpitalnej flocie. Na jej zakup powiat pozyskał dotacje Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.

Obserwuj nas:

Zduńskowolski Szpital Powiatowy wzbogacił się o nowoczesną karetkę typu C, przeznaczoną do intensywnej opieki nad pacjentami. Ambulans wyposażony jest w nowoczesne i zaawansowane urządzenia medyczne. Dzięki temu zespoły ratowników będą mogły jeszcze skuteczniej reagować na sytuacje zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców powiatu.

Nowa karetka kosztowała 591 tysięcy złotych, a środki na jej zakup pochodziły z rządowego Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia. Inwestycje w infrastrukturę szpitalną mają na celu podniesienie standardów opieki zdrowotnej i zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu zduńskowolskiego.

Inwestycje w infrastrukturę szpitalną

Zakup nowej karetki to nie jedyna inwestycja w zduńskowolskiej placówce medycznej. W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe pozyskało 8 milionów złotych z budżetu centralnego na modernizację budynków szpitalnych. Planowana jest przebudowa oddziałów wewnętrznego, paliatywnego oraz utworzenie pododdziału geriatrii. Ponadto, zmodernizowane zostaną windy, sale chorych, drzwi oraz ciągi komunikacyjne, które zostaną przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: