Przejazd ulicą Złotą będzie możliwy za kilka tygodni, a samo rondo ma być gotowe do końca czerwca. Tak przynajmniej wyglądają obecne plany.

Obserwuj nas:

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Złotej, Karola Szymanowskiego i Prostej to część zadania, które obejmuje także przebudowę ulicy Mostowej wraz z przepustem. Zduńska Wola uzyskała dotację na zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Poprawa układu komunikacyjnego poprzez przebudowę dróg gminnych w Zduńskiej Woli”.

Kierowcy będą mogli przejechać przez nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Złotej, Prostej i Karola Szymanowskiego jeszcze w wakacje. Do końca czerwca powinno być wybudowane rondo oraz położona warstwa ścieralna asfaltu na ulicy Prostej.

Od końca czerwca natomiast prace przeniosą się na ulicę Karola Szymanowskiego wraz z przejściem między tą ulicą, a ulicą Dolną. Tu harmonogram obliczony jest na około cztery miesiące.

Równolegle trwać będzie przebudowa ulicy Mostowej wraz z budową przepustu i budową drogi dojazdowej do ogródków działkowych. Termin zakończenia tej inwestycji to 15 listopada.

Więcej o tych pracach można przeczytać tutaj.

Wykonawcą jest zduńskowolska firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich. Zgodnie z warunkami umowy, prace powinny być wykonane  do 15 listopada 2024 roku. Łączny koszt inwestycji to 14 844 321,87 zł, z czego miasto pozyskało 12 065 000. zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: