Minęły trzy miesiące od wyburzenia kamienicy na rogu Prostej i Złotej. Sprawdziliśmy jak wygląda plac budowy nowego ronda łączącego te dwie ulice z Szymanowskiego.

Obserwuj nas:

Od czerwca trwają w Zduńskiej Woli prace związane z przebudową  skrzyżowania ulic Prostej, Karola Szymanowskiego i Złotej. Powstaje tam kolejne w mieście rondo, jest to część inwestycji w przebudowę dróg miejskich, jaka kosztować będzie ponad 14 mln zł.

Prace prowadzone są w ramach zadania  inwestycyjnego pod nazwą: „Poprawa układu komunikacyjnego poprzez przebudowę dróg gminnych w Zduńskiej Woli”. W jej ramach przewidziano przebudowę wspominanych ulic oraz przebudowę ul. Mostowej wraz z drogą dojazdową, rozbiórką i budową przepustu na rowie D-2. Roboty te wykona zduńskowolska firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich. Zgodnie z warunkami umowy na modernizację i przebudowę ulic ma czas do listopada 2024 roku. Łączny koszt inwestycji to niespełna 14 mln 844 tys. 321,87 zł, z czego miasto pozyskało 12 mln 65 tys. zł zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Na skrzyżowaniu ulic Złotej, Prostej i Szymanowskiego zaprojektowano rondo czterowlotowe o średnicy 22 m. Rondo ma być skanalizowane z wyspami rozdziału ze strefą bezpiecznej dla pieszych. Wokół ronda przewidziano przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. Przejścia mają być przystosowane dla osób z dysfunkcją wzroku oraz możliwością poruszania się. Prace obejmą także korektę lokalizacji wybranych słupów oświetleniowych, likwidację słupów w kolizji z projektowanym rondem oraz budowę nowego oświetlenia w rejonach nowoprojektowanego ronda. Planuje się także przesadzenie drzew kolidujących z projektowanym układem drogowym i w ich miejsce zasadzenie nowych w obrębie inwestycji.

Więcej o inwestycji możecie przeczytać we wcześniejszym artykule tutaj. Poniżej galeria zdjęć z placu budowy z 26 września 2023r.:

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: