Święto miasta obchodzone jest w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Obserwuj nas:

W rocznicę kanonizacji patrona Zduńska Wola obchodzi Święto Miasta. Co roku, 10 października, odbywają się w mieście uroczystości. Obchody o godzinie 10.30 rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbego na placu przed Bazyliką Mniejszą. Następnie odprawiona została w niej uroczysta msza w intencji miasta i jego mieszkańców.

W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele samorządów i instytucji z terenu miasta i powiatu zduńskowolskiego. W Święcie Miasta uczestniczyli także przedstawiciele gmin należących do Związku Gmin Związanych z Życiem Św. Maksymiliana Marii Kolbego z Pabianic, Oświęcimia i Teresina.

W ramach obchodów zaplanowano też wykład dyrektora Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Tomasza Polkowskiego pod tytułem „Weberlandia Stefana Złotnickiego”.

Spotkanie odbyło się w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola przy ul. Stefana Złotnickiego.

Święto Miasta Zduńska Wola zostało ustanowione na 10 października w 1998 roku, gdy Stolica Apostolska uznała świętego za patrona miasta Zduńska Wola. Upamiętnia rocznicę kanonizacji urodzonego i ochrzczonego w Zduńskiej Woli św. Maksymiliana Marii Kolbego. Święty został wyniesiony na ołtarze 10 października 1982 roku przez papieża Jana Pawła II jako męczennik kościoła katolickiego. Beatyfikacja odbyła się w Rzymie 17 października 1971. W tym roku przypada 41. rocznica jego kanonizacji oraz 52. rocznica beatyfikacji.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: