To jedno z zadań drogowych, na jakie samorząd Zduńskiej Woli zdobył dofinansowanie. Inwestycja będzie przeprowadzona w przyszłym roku z terminem zakończenia do listopada 2024r.

Obserwuj nas:

Przebudowa ul. Mostowej  w Zduńskiej Woli to inwestycja, która będzie przeprowadzona w ramach szerszego zadania pod nazwą „Poprawa układu komunikacyjnego poprzez przebudowę dróg gminnych w Zduńskiej Woli”. Prace prowadzone będą w tym rejonie w przyszłym roku. Samorząd pozyskał na przeprowadzenie prac dotację z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zadanie to obejmuje przebudowę ul. Mostowej wraz z drogą dojazdową oraz rozbiórką i budową nowego przepustu na rowie D-2. W tym samym zadaniu ujęto także  przebudowę ul. Prostej wraz z przebudową ulic Szymanowskiego i Złotej (o którym przeczytać możecie tutaj).

Roboty zarówno na Mostowej, podobnie jak budowę ronda na Złotej, wykona zduńskowolska firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich. Zgodnie z warunkami umowy, wszystkie prace powinny być wykonane  do listopada 2024 roku. Łączny koszt inwestycji to  14 mln 844 tys. 321,87 zł, z czego miasto pozyskało 12 mln 65 tys. zł  dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

O samej inwestycji

Przebudowa ul. Mostowej dotyczy drogi o długości ok. 616 m. Zaplanowane prace to przede wszystkim przebudowa przepustu na rowie D-2 pod ulicą. W ramach inwestycji zostanie odtworzony parking nad przepustem.

W projekcie zadanie zaplanowano kompleksowo. Przewidziana jest budowa kanalizacji deszczowej w ulicy, przebudowa jezdni oraz budowa nowych chodników i zjazdów z kostki brukowej. Powstać mają przy Mostowej zatoki postojowe z kostki brukowej. W planie jest też wycinka drzew martwych lub uszkodzonych, a następnie nasadzenia zastępcze w ich miejsce. Wykonawca będzie też musiał przebudować część linii energetycznej. Chodzi o przeniesienie słupów elektrycznych, kolidujących z nowoprojektowanymi elementami drogi. Zaplanowano również przebudowę drogi dojazdowej do ogródków działkowych.

Przebudowa ulicy Mostowej rozpocznie się wiosną przyszłego roku i ma być zakończona do listopada 2024 roku.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: