Dziewiąty raz, ulicami Zduńskiej Woli przemaszerował kolorowy orszak zorganizowany przez parafie z terenu miasta i okolic. Mimo kapryśnej pogody, Zduńskowolanie tłumnie zjawili się na tym wydarzeniu.

Obserwuj nas:

6 stycznia, gdy obchodzone jest święto Trzech Króli, w Zduńskiej Woli tradycyjnie już ulicami przechodzi Zduńskowolski Orszak Trzech Króli. Wierni wyruszyli ze swoich parafii, a wszyscy spotkali się na ulicy Piwnej, którą dotarli na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Tam odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie.

Mimo niesprzyjającej aury, Zduńskowolanie pojawili się w znacznej liczbie na zduńskowolskich ulicach.

Orszak czerwony króla Kacpra wyruszył z parafii św. Antoniego. Do tego orszaku dołączyli wierni z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karsznicach. Kolor niebieski miał orszak króla Baltazara, który wyruszył z parafii św. Pawła. W tym orszaku wzięli udział także parafianie z Janiszewic. Orszak zielony króla Melchiora to wierni z parafii św. Maksymiliana. W tym orszaku udział wzięli wierni z parafii św. Katarzyny w Korczewie. Biały kolor miał orszak Gwiazdy Betlejemskiej, w jakim ruszyła grupa z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: