Było zimno, jest śnieżnie. Jest zimowo, czyli tak jak powinno być w styczniu. Zapinamy kurtki i płaszcze, przebiegniemy się przez ostatni tydzień.

Czytaj pozostałe felietony
Obserwuj nas także tutaj:

Jest zima, to musi być zimno. Ja wszystko rozumiem, ale bez przesady. To co zafundowała nam pogoda w pierwszej części tygodnia, było nieco zbyt drastyczne – przynajmniej jak dla mnie. Nie byłem mentalnie naszykowany na mróz podchodzący pod minus dwadzieścia.

Dlatego też z wątpliwą radością, w czapce i opatulony jak się dało, w poniedziałek wybrałem się na konferencję prasową, na której prezydent poinformował Zduńskowolan o dwóch nowych elektrycznych autobusach, które zasiliły MPK. Odpuściłem sobie jednak pierwszą podróż – zdecydowanie bardziej podobał mi się wtedy powrót do wnętrza budynku. Mógł być jakikolwiek, jeśli mam być szczery.

Może poza tym jednym, który spalił się w Kromolinie Starym. Współczuję właścicielom, mam nadzieję, że przynajmniej ubezpieczenie pokryje choć część wydatków. Na szczęście obyło się bez ofiar, ale tak długiej akcji gaśniczej nie pamiętam w ostatnim czasie.

I tu na chwilkę wrócę do poprzedniego felietonu, kiedy wspomniałem o strażackim podsumowaniu zeszłego roku. Średnio mieliśmy pożar co trzy dni (trochę więcej, ale dla łatwiejszego rachunku uznajmy, że trzy). Tymczasem rok 2024 zaczynamy z przytupem, bo tylko w tym tygodniu w naszym powiecie mieliśmy już cztery pożary. A przypominam, że tydzień dni ma siedem, więc średnio daje nam to pożar częściej niż co drugi dzień. Od początku stycznia pożarów było już siedem. Sezon grzewczy robi swoje, wiem, ale nadal jest to niepokojące.

W ratuszu policjanci spotkali się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i instruowali, jak uchronić się przed oszustami próbującymi pozbawić ich oszczędności życia. Szlachetna inicjatywa, jak dla mnie warta uwagi. Zwłaszcza, że w tym przypadku teoria szybko zaczęła pokrywać się z praktyką. Przynajmniej mnie miło jest wierzyć, że obie te informacje są powiązane. Zduńskowolska komenda poinformowała bowiem, że do mieszkańców naszego powiatu w czwartek wydzwaniał oszust, próbując od seniorów wyciągnąć cenne informacje. A pewnie nie tylko informacje, ale i przedmioty. Potencjalne ofiary oszustowi jednak nie uległy, a policja jest na tropie. Wielkie brawa za czujność i roztropność!

Tydzień kończymy sportowo i kulturalnie. W sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 5 odbył się drugi turniej z serii “Zima z MKS”. Postaram się opublikować newsa o nim jeszcze w niedzielę, ale proszę o nieco wyrozumiałości w tym temacie – mam równo 450 zdjęć do selekcji i obróbki. To trochę potrwa (edit: zdjęcia już są, tutaj).

Natomiast ratusz znów stał się centrum wydarzeń kulturalnych. Sobotni wieczór to, oprócz nagłej śnieżycy, inscenizacja w wykonaniu zduńskowolskiego Stowarzyszenia Złoty Krzyż. Obie te rzeczy się łączą, czego efektem jest niepowtarzalne wydarzenie i kilka naprawdę ciekawych zdjęć.

W niedzielę do kompletu będziemy mieli drugi występ podsumowujący 25 lat działalności Studia Tańca Arabesque. To już występ na bis, ale jeśli macie chęć jeszcze na jakieś bilety to przykro mi, nie liczcie na to. Rozeszły się jak ciepłe bułeczki. A w tym tygodniu wszystko co ciepłe, jest w cenie.

I tak dobiliśmy do końca tygodnia. A ponieważ za chwilę zacznie się kolejny, to ten trzeba dobrze zakończyć. Kocyk (albo dwa tym razem), kawka, herbatka… Albo gorąca czekolada. Albo kakao. Kakao brzmi dobrze. Gorący kisiel też zrobi robotę. I widzimy się za tydzień!

Redakcja przypomina: opublikowane teksty prezentują wyłącznie poglądy ich Autorek i Autorów, nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Tak samo jak opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.

Obserwuj nas: