Trwają już prace nad nowym parkiem pomiędzy Sieradzką i Łódzką w Zduńskiej Woli.

Obserwuj nas:

W Zduńskiej Woli rozpoczęły się długo oczekiwane prace nad stworzeniem nowego miejskiego parku. Inwestycja zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Łódzkiej, na terenie znanym jako Trzy Korony.

Na chwilę obecną teren został ogrodzony, co stanowi pierwszy widoczny etap realizacji projektu.

Wykonawcą inwestycji jest lokalna firma PPHU ELBLUM ELŻBIETA WITASZCZYK ze Zduńskiej Woli, wyłoniona w przetargu 6 czerwca.

Koszt przedsięwzięcia wynosi 3 297 000,00 zł. Projekt realizowany jest przy znaczącym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który przyznał dotację w wysokości 522 091 zł oraz pożyczkę 348 067 zł. Więcej pisaliśmy o tej inwestycji tutaj.

Inwestycja wpisuje się w program „Utworzenie w przestrzeni publicznej terenów zieleni wraz z bazami edukacyjnymi”. Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnej zielonej przestrzeni dla mieszkańców, która będzie pełnić nie tylko funkcje rekreacyjne, ale także edukacyjne.

Zakończenie prac planowane jest na 18 listopada tego roku.

Czy nowa zielona przestrzeń stanie się popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji – tego dowiemy się prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

mat. UM Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: